İstanbul'a dair ne varsa!

GONCAGÜL SUNAR’IN İLK ALBÜMÜ: ‘EN UZAK YAKIN’

‘En Uzak Yakın’ aslında hem çok gecikmiş ama kendi yaşam süreçlerime, etkilendiğim müzik akımlarının bende ki en sade karşılıklarına baktığımda tam zamanında çıkmış bir albüm!

Uzun yıllar boyunca oyuncu olarak hafızalarda yer eden Goncagül Sunar, ilk albümü “En Uzak Yakın”ı Garaj Müzik etiketiyle dijital müzik platformlarında yayınladı.

“Bu albüm tüm hayat ve müzik birikimimi yansıtan bir “ilk ürün”. Derdim iyi müzik yapmak, şarkı yazmak ve şarkı tasarlamak. Uzun emek ve yaratım sonucu kendime ait olan şarkıları söylemekti” açıklamasını yapan oyuncu, müzisyen Goncagül Sunar, kendi yazdığı ve bestelediği 8 şarkı ile ‘En Uzak Yakın’ı oluşturdu.

‘Bu Kadarmış’, ‘Dünyanın Üstündeyim’, ‘Şeytanlar’, ‘İzin Verdim’ şarkılarını albüm yayınlanmadan belli aralıklarla müzikseverlerin beğenisine sunan Goncagül Sunar, albümle birlikte çıkış şarkısı olan 5. video klibi ‘Nerdeydin”i yayınladı.

Söz ve müziği Goncagül Sunar’a aranjesi Caner Karamukluoğlu tarafından yapılan ‘Nerdeydin’ şarkısının klibinde yakın arkadaşı oyuncu Levent Can’da rol aldı. Furkan Selman’ın görüntü yönetmeni olduğu klipte, yönetmenliği Diyar Şahin & Emre Soydaş birlikte üstlendi.

Batılı, evrensel sade gitar soundları ve modern seslerden oluşan ‘En Uzak Yakın’ Goncagül Sunar için, hem yeni çıkılmış hem de yüklü bir geçmiş taşıyan bir yol.

Biyografi

İstanbul doğumlu olan Goncagül Sunar, Şahika Tekand stüdyosunda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 92 yılından bugüne kadar pek çok televizyon dizisinde ve filmde rol aldı ve almaya da devam ediyor. Sahnede olmayı çok sevdiği için dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da başrol aldı. Tiyatro her zaman hayatta beslendiği kaynaklardan bir tanesi oldu. 2002’de aldığı gitarla müzik yolcuğuna başlayan Goncagül Sunar müzik tutkusuyla söz ve beste yapmaya başladı.